Zastavení šíření nákazy COVID-19

05.11.2021, Haier klimatizace

Je to již skoro rok, co jsme uvedli na český trh jedinečnou klimatizaci s certifikátem UV-C lampy proti nemoci Covid-19 (Jednotky Pearl a Flexis Plus). Dle všeho se objevuje nová vlna nakažených s příchodem podzimního období, proto se pokusíme vysvětlit důležitost kvalitní klimatizace s certifikátem prokazujícím deaktivaci virů, pokud nemáte možnost větrat.

uvc_Haier.jpg

Co je respirační onemocnění a jak se šíří?

Většinou se jedná o soubor virů, nebo bakterií, které se šíří pomocí kapének ve vzduchu. Dříve stačilo mít při kýchání ruku před pusou, nebo kašlat do kapesníku, ale s příchodem nebezpečných nemocí jako je Covid-19 se tato situace změnila a je potřeba tyto nežádoucí prvky / kapénky s nákazou eliminovat. Je to neviditelný nepřítel, který se množí v nevětrané místnosti a účinně lze zlikvidovat například cirkulací vzduchu v zařízení se sterilizačními prvky jako je UV-C lampa jednotek Flexis Plus.

Jaký je rozdíl, mezi očkováním, respirátorem, nebo aktivní likvidací virů?

Očkování, respirátor, odstup od lidí a používání bezpečnostních pravidel nezastaví šíření viru, pouze vás chrání proti možné nákaze, virus je stále přítomen pouze si od něj udržíte „odstup“. Naproti tomu zařízení s aktivním prvkem na deaktivaci virů a bakterií – například UV-C LED lampa osazená a certifikovaná přímo pro bezpečný provoz v klimatizacích Haier Pearl a Flexis Plus, virus bezpečně deaktivuje a likviduje. Vzduch v místnosti, který projde skrze klimatizaci s tímto modulem je zbaven všech nežádoucích prvků s účinností až 99% a ten můžete bezpečně dýchat.

Kde je vhodné takovou klimatizaci použít?

Všude v uzavřených místnostech, kde je velký počet osob, nebo kde se lidé často střídají – čekárny, obchody, restaurace, kanceláře, ordinace. Moderní klimatizace oproti jiným produktům pro čištění vzduchu přináší velice efektivní cirkulaci vzduchu v místnosti, díky správné pozici a umožňuje i jednoduše chladit, ale také vytápět na principu tepelného čerpadla (příklad: pro 3 kW tepla je potřeba pouze 1 kW elektrické energie a zbytek tj. 2 kW si odebere z okolního prostředí, výsledkem je účinný provoz 1:3).

Dezinfikujeme veškeré povrchy, brání to šíření viru?

Virus Covid-19, který spolknete a dostane se do trávícího traktu není tak nebezpečný, jako když se vám ho povede nabrat rukou z povrchu a následně ho vdechnete, nebo se dostane do očí. Dezinfekce povrchů je tedy důležitá, ale primární problém šíření kapénkami nezastaví – nebezpečný je totiž vir, který se nachází ve vzduchu a dostane se tak do plic. Proto je důležité větrat, nebo vzduchu čistit pomocí pokročilých technologií.

Máme čističku vzduchu s filtrem, to vir zastaví?

Pokud se jedná o kvalitní HEPA filtr, nebo 3M tak opravdu dochází k zastavení virů na tomto filtru a tam zůstane, dokud se filtr neodstraní – tyto filtry mají pouze schopnost virus filtrovat (respektive zachytávají nositele / pevné částice / na kterých je virus), nikoliv deaktivovat a jejich účinnost záleží na kvalitě a čistotě těchto filtrů. Klimatizace Haier řady Jade má pokročilý IFD filtr, který pomocí aktivního elektrostatického náboje škodliviny zachytí a právě díky aktivní přítomnosti statické elektřiny i deaktivuje pomocí Super-IFD sterilizace s účinností až 99%. Tento princip funguje jako ionizátor a vzduch který je pak vyfukován do místnosti je tedy i ionizovaný. V případě, že použijete dodatečný 3M filtr do klimatizací Haier Flexis Plus, nebo Pearl můžete nežádoucí patogeny i deaktivovat pomocí UV-C sterilizace v těchto jednotkách.

Máme UV lampu a generátor ozonu, proč si tedy kupovat ještě klimatizaci s UV-C?

Výhoda řešení, které přináší výrobce prémiových klimatizací tkví v jeho univerzálním použití – chlazení, topení, čištění vzduchu s minimálními náklady na provoz a vysokou efektivitou řešení, které je certifikované, bezpečné, ale i funkční. Běžné UV lampy, nejdou použít přímo v provozu, jelikož ohrožují vše živé, na co svítí a je v jejich dosahu. Navíc i generují ozon který je škodlivý právě i pro lidský organizmus – proto je důležité používat certifikované technologie a bezpečně. Samotný generátor ozonu je velice účinný, ale opět pouze v případě, že v místnosti nikdo není. Aktivně čistit a upravovat vzduch umožňuje právě řešení v podobě moderní klimatizace Flexis Plus, kterou máte spuštěnou přímo v době provozu, tedy v době vysoké koncentrace lidí i patogenů ve vzduchu.

Potřebujeme řešit bezpečí našich klientů a zaměstnanců, pokud máme provozovnu ošetřenou ochranným nano postřikem proti šíření virů?

Zde platí opět pravidlo, že povrchy mohou být nebezpečné, ale hlavní riziko je hlavně ve vzduchu. Vždy tedy raději doporučujeme kombinaci aktivního čištění vzduchu v případě přítomnosti osob a zároveň ošetření povrchů. Jedno bez druhého může způsobit větší riziko nákazy. Samotné vyšší řady klimatizací jsou také ošetřeny povlakem Self Hygiene, který funguje na základě nanočástic stříbra a zabraňují usazování virů a bakterií v samotné jednotce.

Klimatizaci máme, ale nemá speciální funkce pro likvidaci virů a baktérií, lze si to dokoupit?

Někteří neznačkový výrobci nabízejí necertifikované výrobky pro zabudování do stávající klimatizace, ale funkčnost a bezpečnost tohoto řešení je otázka priorit. Nicméně klimatizace Haier mají standardní propojovací potrubí a je tedy možné s minimální investicí a stavebními úpravami zaměnit staré zařízení za nové – vymění se pouze vnitřní a venkovní jednotka, rozvody zůstanou stávající, bez stavebních úprav.

Má smysl mít takovou klimatizaci i doma?

Určitě ano. Pokud je nějaký člen vaší domácnosti nemocný respiračním onemocněním, potom se v daném prostoru vyskytují a hromadí viry ve vzduchu. Pokud nemáte možnost často větrat, doporučujeme vzduchu čistit a sterilizovat například UV-C technologií klimatizací Flexis Plus, aby se předcházelo nákaze i ostatních členů rodiny. Tyto klimatizace mají Wi-Fi ovládání a je tedy možné naplánovat spouštění této funkce v určitých cyklech, nemusíte na to myslet, vše je automatizováno. Aplikace pro nové klimatizace hOn je plně v českém jazyce. Tyto funkce Haier nabízí v základní výbavě, bez nutnosti přípatku a jsou tedy dostupné v pro každého.

Máme ionizátor, ten nás přeci chrání, proč tedy UVC?

Účinky ionizátoru jsou někdy přeceňovány, hlavně pokud se jedná o výrobky, bez příslušného ověření funkčnosti – někteří výrobci se ohání studiemi ze zahraničí a pokusy v laboratorním prostředí samotného modulu, ale aby ionizátor byl opravdu účinný musí být ověřena jeho funkce i po zabudování do konkrétního zařízení. Například Haier vybavil jednotky Flare Plus svým pokročilým ionizátorem Aqua-Nano, který má certifikátem prokázanou účinnost právě při provozu v této konkrétní klimatizační jednotce zastavit viry a bakterie s účinností až 97,54%. Navíc dokáže minimalizovat pokožku a sliznice bez pocitu vysušování, jelikož dokáže aktivovat vzdušené molekuly vody (aqua = voda).   

Jaké certifikované technologie nabízí klimatizace Haier pro boj proti nákaze?

1) UV-C Sterilizace – UV-C LED lampa, certifikát SGS a Texcell (jednotky Flexis Plus a Pearl)

2) Super-IFD Sterilizace, IFD filtr, ionizace, certifikát TÜV (jednotky Jade)

3) 3M filtr – filtruje částice velikosti PM0,3 (jednotky Flexis, Flare, Pearl, Tundra)

4) Self Hygiene – nanočástice stříbra na povrchu jednotky, certifikát SGS (jednotky Jade, Flexis Plus, Flare Plus)

5) AquaNano Sterilizace – pokročilý ionizátor, certifikát Intertek (jednotky Flare Plus)

6) 56°SteriClean - sterilizace jednotky pomocí teploty, certifikát SGS (jednotky Jade, Flexis Plus, Flare Plus, Pearl)

7) Self Clean – samočistící funkce, certifikát TÜV (všechny modely)

 

Žádejte tedy před nákupem klimatizace doložení patřičného certifikátu k prezentovaným technologiím a funkcím od uznávané certifikační autority.

 

Někdy může být těžké přizpůsobit se a důvěřovat technologiím. A proto jsou tu nezávislé inspekční a certifikační orgány, které poskytují představitelům států, firem i veřejnosti po celém světě zázemí, ze kterého plyne důvěra v technologie.

Společnost TÜV (inspekční a certifikační orgán): je světově uznávanou společností, působící ve všech odvětvích průmyslu a služeb. Našim klientům poskytujeme služby v oblastech: nezávislého ověřování, certifikace, testování, inspekce, vzdělávání, homologace.

Společnost SGS (inspekční a certifikační orgán): je světovou jedničkou v oblasti inspekce, verifikace, testování a certifikace. Jsme uznáváni jako společnost, která stanovuje standard kvality a integrity v celosvětovém měřítku.

Společnost Texcell (výzkumná laboratoř): je globální smluvní výzkumná organizace, která se specializuje na virové testování, virovou likvidaci, imunoprofilování a R&D nebo GMP.

Společnost Intertek (inspekční a certifikační orgán): je předním poskytovatelem služeb Total Quality Assurance v průmyslových odvětvích po celém světě. Poskytuje inovativní a odborné znalosti, v oblasti ověřování, testování, inspekcí a certifikací.

 

 

Tiskové zprávy Čistý vzduch Technologie Rady a tipy Ocenění a certifikáty Pro domácnosti Pro kanceláře
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše