5 rad jak vybrat klimatizaci pro domácnost v roce 2022

14.04.2022, Haier klimatizace

Pro správný návrh je potřeba znát parametry místností a celkově i budovy, ve které chcete instalaci provést. Vždy doporučujeme nechat správné stanovení na odborníkovi. Všechny ostatní funkce, barvu a typ ovládání můžete ovlivnit. Pojďme se tedy ve zkratce vybrat tu pravou klimatizaci pro vás.

VCG211274744344.jpg

Je pro vás důležitý moderní způsob života?

NE – chci zapínat klimatizaci dálkovým ovladačem nebo na stěně a pokaždé se k němu zvedat, když potřebuji cokoli nastavit. Klimatizaci nepotřebuji zapínat, předtím něž dorazím domů, abych dorazil do klimatizovaného prostoru. Nepotřebuji mít možnost kontrolovat v reálném čase provoz klimatizace.

ANO - chci mít klima stále pod kontrolou! Vybírejte z celé nabídky klimatizací Haier, jelikož všechny klimatizace jsou vybaveny Wi-Fi modulem s možností ovládání skrze mobilní telefon aplikaci hOn z pohodlí gauče, nebo odkudkoliv na světě. Haier je světová 1 ve Smart klimatizacích. Více o samotných funkcí naleznete v samostatném článku ZDE.

Chcete kvalitní klimatizaci, která dlouho vydrží a funguje?

NE – vyberu si neznámého "výrobce", který nabízí nápadně podobné produkty jako další 3 a více neznámých výrobců na trhu. Je mi jedno riziko, že do pár let není k zastižení na trhu a není podpora. 

ANO – vyberu si klimatizaci Haier! Haier je totiž největší světový výrobce prémiových domácích spotřebičů a to již 13 let po sobě. Můžete si zatím za poměrně zajímavé peníze pořídit opravdu špičkový produkt. 10 let záruka na kompresor, 36 měsíců běžné záruky a 10 let garance dodání dílů jsou jen špička ledovce kvality Haier. Více o kvalitě Haier naleznete v samostatném článku ZDE.

Chcete ekologickou a šetrnou klimatizaci?

NE – vyberu si levnou klimatizaci, která má nízkou energetickou třídu např. A a budu postupně každým rokem platit více na energiích. Budete věřit tomu pánovi, že to skoro nic nežere a parametry jsou ověřené, místo toho, aby jste dostali certifikát Eurovent.

ANO – vyberete si Haier, jako jeden z mála výrobců nabízí v základních parametrech A+++, což je momentálně nejvyšší hodnocení v oblasti spotřeby klimatizací, ale rozhodně to není na úkor pořizovacích nákladů, nebo kvality. Certifikace Eurovent zaručuje, že údaje ohledně klimatizací Haier jsou pro EU uvedeny správně a fungují. Dotační program nová zelená úsporám to ZDE potvrdil.

Chcete klidný spánek?

NE – vyberete si klimatizaci, která má v základu 20 dB(A), nebo více a čím přidáváte výkon tím je klimatizace pořád hlasitější a hlučnější. Na noc si ji budete raději vypínat, to horko v létě přeci nějak vydržíte.

ANO – chcete klimatizaci Haier, protože je jedna z nejtišších na trhu, není důvod řešit kompromisy! Pokud patříte k lidem, které obtěžuje tikot hodin (cca 20 dB(A)) velice oceníte kvalitu modelů Jade, Flexis Plus, Expert, nebo Pearl (od 15 dB(A)).

Obtěžuje vás „průvan“ z klimatizace?

NE – vyberu si klimatizaci pouze podle ceny. Je mi jedno že, na mě bude foukat studený vzduch, jsem na to zvyklý. Vyberu si klimatizaci s frekventovaně zminovanou technologií bezprůvanového provozu (např. tzv. windfree), která nejprve fouká na 130 % nom. výkonu a potom se vypne.  

ANO - Haier nabízí ve standardní výbavě několik možností, jak tomuto zamezit. Modely vyšší řady sledují váš pohyb a proud vzduchu umí odklonit mimo místo pobytu v místnosti. Levnější ale atraktivní řešení nabízí Pearl, která využívá tzv. Coandův efekt a vzduchu je odkloněn na strop, kde je velice efektivní a zároveň neobtěžuje „průvanem“. Více o samotných funkcí naleznete v samostatném článku ZDE.

 

Pokud jste na alespoň jednu otázku odpověděli ANO – vyberte si technika ze svého regionu a můžete mu zaslat nezávaznou poptávku, nebo ho kontaktujte napřímo! Naleznete v sekci „Kde koupit“ na těchto stánkách, nebo v odkazu ZDE.
Technologie Rady a tipy Pro domácnosti Dotace - NZÚ
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše