Klimatizace bez pocitu průvanu

11.05.2021, Haier klimatizace

Klimatizace Haier nabízí řešení pro náročné uživatele, kteří nejen potřebují výkonnou klimatizaci plnou nadstandardních funkcí, ale také klid a komfort.

2020 SMART SENSOR.jpg

Naše klimatizace se vyznačují pokročilou technologií, která je nejen kvalitní, ale také dopřeje svému uživateli příjemný pocit provozu bez průvanu. Díky moderní regulaci a inteligentnímu řízení stačí pouze nastavit, že si přejete, aby klimatizace obstarala vše za vás.

V režimu „SMART“ se klimatizace sama přizpůsobí a volí podmínky pro vaše pohodlí. Pokud tedy nastavíte požadovanou teplotu, klimatizace sníží výkon ve chvílí, kdy je dosažena, a tudíž není potřeba, aby byl ventilátor nastaven na vysoké otáčky. Přepne se automaticky do úspornějšího režimu a je i snížena hlučnost na minimální hodnoty. V případě, že by bylo potřeba opět zajistit intenzivní chlazení, jednotka sama nastaví veškeré parametry tak, aby podmínky v místnosti byly opět ideální.

Vyšší modely Flexis a Jade, mají navíc i „ECO senzor“, který umožní zachovat plný výkon jednotky se zachováním bez průvanového provozu. Díky inteligentnímu řízení odkloní směr proudícího vzduchu na opačnou stranu od vás. Pokud však patříte mezi ty, kteří se rádi nechají ovívat vánkem, lze tento režim obrátit a jednotka vás bude při vašem pohybu po místnosti sledovat proudem vzduchu, například pokud se chcete ohřát. Tyto senzory také umožnují inteligentnímu řídícímu programu snížit nebo zvýšit výkon, v případě, že se změní počet osob v místnosti. V případě, že místnost opustíte jednotka přejde do režimu spánku, aby snížila náklady na provoz.

Nové jednotky PEARL ve střední třídě využívají fyzikální princip Coandova efektu, kdy použití nového konceptu směrové lamely dokáží vychladit, nebo vytopit velice efektivně místnost tím, že směřuje proud vzduchu ke stropu nebo či k podlaze. Díky již zmíněnému Coandovu efektu nedochází k pocitu průvanu, jelikož proud vzduchu při chlazení je distribuován pod úrovní stropu a následně se intenzivně mísí s teplým vzduchem v místnosti po celé její ploše. Tato jednotka tedy rychle a bez pocitu průvanu ochladí celou místnost. Jedná se o poměrně unikátní řešení jednotek střední třídy, kam jednotka Pearl svou cenou patří.

A co na to marketing a trh?

Zkuste si najít klimatizace jiných výrobců, které mají funkci „bez-průvanu“. Tyto jednotky zpravidla nejprve silným proudem vzduchu vyfukují přímo před sebe a tím i na osoby v místnosti a to po dobu nutnou k rychlému snížení teploty vzduchu v místnosti (až desítky minut). Aby byl efekt ještě intenzivnější, je z pravidla při tomto provozu využíváno super vysokých otáček. Poté se jednotka téměř vypne, sníží výkon na jednotky procent z nominálních parametrů, otáčky ventilátoru jsou sníženy na super nízký stupeň, tím je zajištěn takzvaný bezprůvanový provoz („vypnutím“).

Ve chvíli, kdy opět dojde k ohřátí vzduchu v místnosti – tedy zvýšení tepelné zátěže, již nestačí minimalistický výkon, jednotka „se zapne“ opět na maximální otáčky. Samotný „bez-průvanový“ provoz klimatizační jednotky tedy nezajistí požadovaný teplotní komfort v místnosti.  

Technologie Rady a tipy
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše