Překvapující a nedoceněný zachránce čisté domácnosti

26.01.2021, Haier klimatizace

Všude kolem nás jsou ve vzduchu částečky prachu, který s sebou nese viry, bakterie, alergeny a plísně. To může být překvapující právě pro ty z nás, kteří dbáme na hygienu a čisté domácí prostředí. Pokud vyžadujete nekompromisní čistotu, používejte samočistící klimatizace Haier s funkcí Self-clean.

nano_aqua.jpg

Haier je světová jednička v samočistících klimatizacích a tuto převratnou technologii si nyní můžete užívat i vy. Pro co nejlepší efekt je v tomto roce přidána tato technologie do našich zařízení a pomáhá tak udržovat domácnost v čistotě.

Prach a nečistoty se usazují na vnitřních částech klimatizace, kudy proudí vzduch. U obyčejné klimatizace je nutné provádět čištění alespoň 2x do roka a čím častěji ji používáte tím je potřeba čistit častěji. Používají se k tomu chemikálie a platíte jak za práci, tak i za tuto chemii. V mezidobí mezi čištěním vznikají v klimatizaci nánosy těchto nečistot a ta je potom distribuuje do vzduchu a zároveň se snižuje její efektivnost, tím rostou i náklady na provoz. Klimatizace Haier jsou v tomto směru jedinečné – čistí a dezinfikují se samy, automaticky a bez chemikálií.

Haier klimatizace mají několik stupňů automatického čištění a do průběhu vůbec nezasahujete, vše probíhá pouhým stiskem tlačítka. Bavíme se o šesti unikátních technologiích, které pomohou udržet v čistotě vaši klimatizaci a zabrání tak šíření virů, bakterií a plísní do vzduchu.

 


Technologie studené expanze

zmrazení vodních par na výměníku vytvoří expanzní sílu 960kg/cm a tím odstraní z výměníku prach a nečistoty, které jsou při běžném provozu vhodné prostředí pro růst bakterií a mikroorganizmů.

 

 

Technologie kondenzace vody

Haier umí zvýšit tvorbu kondenzátu o 30 % a tím dokonale spláchne nečistoty, které se uvolní studenou expanzí z povrchu.

 

 

Hydrofilní „safírový“ povlak

tento speciální povlak umožňuje zvýšení hydrofilních vlastností povrchu výměníku o 50 % a zvyšuje, tak rychlost odtékajícího kondenzátu o 20 % a tím omezuje další usazovaní nečistot.

 

 

Antibakteriální technologie

použité nanočástice stříbra na povrchu vnitřních částí jednotky, kterými prochází vzduch, likvidují plísně a bakterie s účinností 99,9 %, pozvolným uvolňováním iontů stříbra.

 

 

Technologie rekuperace tepla

samočistící mód jednotky je spuštěn jak ve vnitřní, tak i ve venkovní jednotce a za použití vysoké teploty 56 °C likviduje viry a bakterie s účinností 99 %, s minimálními náklady na provoz.

 

 

Technologie rychlého zmrazení

přesná regulace je klíčem k efektivnímu okamžitému zmrazení výměníku během pár sekund, tento proces je účinný a viditelný pouhým okem.

 

 

Pro dosažení co nejvyššího účinku čistoty vzduchu mají klimatizace pro domácí použití další technologie pro čištění vzduchu, který vyfukují. Tyto funkce jsou u nás souhrnně označovány jako podpora pro maximální zdraví. Haier přináší mnohem sofistikovanější řešení, než pouhou ionizaci:

 • UV-C sterilization – dle světové certifikace SGS má v našich zařízeních UVC lampa účinnost 99,9 % pro zabíjení všech patogenů, virů a bakterií, které projdou klimatizační jednotkou. Výhodou je, že ji můžete mít neustále v provozu, i když zrovna nechladíte, vzduch je čistý.
 • PuriCool – využívá technologie IFD filtru a na principu elektrostatické energie zachytává částečky znečišťujících látek a alergenů ze vzduchu s účinností 99,9 %, ty jsou pevně přichyceny k filtru a jednotka vás vyzve k jeho vyčištění – omytím vodou.
 • Senzor kvality vzduchu – pro nejlepší výsledky čištění vzduchu je k dispozici čidlo, které vám zobrazuje informace v reálném čase a v případě vysoké koncentrace škodlivin automaticky spustí čištění vzduchu.
 • Vysoce účinný filtr 3M – je to jeden z nejlepších filtrů který zachytává částice o velikosti PM 0,3 a jeho účinnost je 99,5 % a využívá také elektrostatických vlastností. Tento filtr je možné osadit dodatečně do většiny jednotek.
 • Odvlhčování – v případě, že bojujete s plísněmi a máte problém s vyšší vlhkostí interiéru všechny klimatizace umí odvlhčovat a nejvyšší řada, má k dispozici i senzor, pro precizní odvlhčování.
 • Aqua-nano ionizátor – nejpokročilejší technologie, kterou Haier využívá již řadu let, kdy byl princip ionizace dotažen k dokonalosti a nejen, že nabíjí vzduch, zápornými ionty, ale zároveň i uvolňuje vodní molekuly pro svěží a čistý vzduch.
 • Velmi tichý provoz – ač se to nezdá, hlučnost může také ovlivnit zdraví, proto jsou klimatizace Haier jedny z nejtišších na trhu a s hodnotou hladiny hluku 15 dB(A) nemají konkurenci.
 • Coandův efekt / bezprůvanové řešení - jednotky Haier mají běžně funkci pro odklonění proudu vzduchu, ale nová modelová řada využívá Venturiho efekt a Coadnův efekt pro maximální dosah až 25m, bez zbytečných ztrát výkonu.  

Komu by i toto bylo málo, můžeme vám s klidným svědomím představit technologické vymoženosti klimatizací Haier, jelikož jako největší výrobce na světě v oblasti inteligentních klimatizací a celkově chytré domácnosti IoT, nabízí Haier své know-how v celém spektru svých výrobků včetně klimatizací pro domácnosti:

 • Wi-Fi – od roku 2021 jsou již všechny domácí klimatizace opatřeny modulem Wi-Fi pro bezdrátové připojení k internetu a díky tomu je možné je ovládat pomocí mobilního telefonu.
 • Mobilní aplikace hOn – zcela nová aplikace pro mobilní telefony (Android / iOS), která má integrované ovládání celé domácnosti, pracuje na EU standardech a je v českém jazyce.
 • Čidlo – vybrané modely mají inteligentní čidlo, které sleduje tepelnou stopu lidí a umí tak odklonit, případně směrovat proud vzduchu. Zároveň hlídá i světelné podmínky a upravuje ekonomicky provoz vaší jednotky.
 • Ekonomický provoz - klimatizace Haier vybaveny nadstandartní výbavou i přes to mají nadstandardně ekonomický provoz A+++ u většiny běžných zařízení.
 • Přizpůsobení výkonu – každá klimatizace umožňuje nastavení jak teploty v režimu chlazení, vytápění, tak i ventilátoru s několika stupni výkonu otáček.
 • Jednoduchá montáž – důmyslně provedená konstrukce jednotek umožňuje rychlou instalaci a zkracuje tak náklady při montáži, i servisních prohlídkách.
 • Dlouhá záruka - Haier poskytuje záruku 36 měsíců na díly, ale z praxe víme, že jednotky fungují bez obtíží řádově 5 až 10 let, při správném zacházení. Dostupnost dílů je na všechny modely garantována 10 let.
 • Chladivo R32 – je již standardem a vyznačuje je ekologicky nižší zátěži, než tomu bylo u dříve používaných chladiv.

Jak tedy maximálně využít této nepřeberné nabídky funkcí a novinek?

Klimatizační jednotky Haier v modelové řadě 2021 můžeme doporučit všem, kteří chtějí čisté ovzduší. Klasicky se jedná o domácnosti, kde chceme ochránit blízké před množením virů, bakterií, plísní a alergenů. Tyto klimatizace najdou uplatnění v malých provozech jako jsou kanceláře, kavárny, čerpací stanice, kadeřnictví, salóny krásy a obchody, kde jde důležité chránit zaměstnance i zákazníky.

Očividné je využití v rámci dentálních ordinací / klinik, a hlavně čekáren s ohledem na kontinuální provoz funkcí spojených se sterilizací vzduchu v těchto často uzavřených prostorách, bez možnosti větrání.

Kontaktuje specialisty - ZDE.

 

Stáhnout soubor Haier_samočistící funkce_Self clean_2021.pdf PDF / 1.07 MB
Čistý vzduch Technologie Rady a tipy
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše