Klimatizace pro začátečníky (2/5) sezóna zima – vytápění

08.08.2023, Haier klimatizace

Když se nastěhujete do nového domu, kde máte klimatizaci nebo se rozhodnete pořídit si klimatizaci do stávajícího obydlí musíte si osvojit základní ovládání nové technologie. Nejde o nic složitého, ale je to poprvé, a vy máte spoustu otázek. Proto jsme připravili soubor informací pro každého nového uživatele. Tento pěti dílný článek vám pomůže připravit se na nejběžnější dotazy a situace které nastanou.

R290.jpg

(2/5) sezóna zima – vytápění

1) Návod – to je alfa a omega každého přístroje, k jednotkám Haier je návod dodáván v českém jazyce, ale pokud by se při instalaci ztratil je k dohledání na stránkách www.e-klimatizace.cz u konkrétního produktu. Ten si před prvním spuštěním prostudujte.

2) Servis a údržba – pokud si klimatizaci pořizujete využijte nabídky instalační firmy a domluvte si pravidelný servis. Pokud chcete, aby jednotka vydržela 10 let a více, je to nutnost. Doporučujeme prohlídku jednou před topnou sezonou, aby byla jistota, že vás dostatečně zahřeje, až udeří mrazy.

3) Není teplo – klimatizaci využijete i v zimě, nebo v období před topnou sezonou. Všechny jednotky Haier mají funkci tepelného čerpadla vzduch / vzduch a jsou tedy ekonomicky vhodné pro vytápění (například jednotka Flexis 2,5 kW má roční sezonní potřebu na vytápění 731 kWh/rok, tedy pokud by 1kWh stála 4,50,-Kč, potom je sezonní provozní náklad na vytápění 3290,-Kč) Pokud by jste chtěli vytápět elektrickým přímotopem, tak při obdobném výkonu zaplatíte za 1 měsíc provozu cca 6000,-Kč, což je dvojnásobek celoročního provozu moderní klimatizace.

4) Nastavení požadované teploty – je nutné přepnou jednotku ovladačem do režimu „MODE / HEAT“, nebo použít „MODE / AUTO“. Samotná jednotka Haier je schopná si regulovat výkon, tak aby rychle dosáhla požadovanou teplotu a poté ji udržovala. Pokud je nastavená teplota dosažena, jednotka sníží výkon a otáčky ventilátoru na minimum a tím šetří energii. Jednotky Haier Expert a Flexis mají dálkový ovladač s funkcí „I Feel“, který má v sobě čidlo teploty, a tedy klimatizace se podle něj řídí, v místě, kam je položený tím zvýšíte teplotní komfort.

5) Kdy jednotku zapnout – pro vytápění doporučujeme nevypínat jednotku úplně pokud nejste přes den doma, ale snižte teplotu na minimum, tak aby udržovala teplotu konstantě například + 18 °C a cca 2 hodiny před příchodem zvyšte teplotu na požadovaných +21 °C. Tím docílíte příjemného tepla a snížíte i náklady na energie. Je to to samé jako když autem jedete plynule, nebo stylem brzda / plyn. Jednotky Haier disponují i funkcí temperace (+10 °C) a umožnují udržet nezámrznou teplotu v místnosti.

6) Provoz při -30°C – pokud plánujete využívat jednotku jako tepelné čerpadlo a chcete být připraveni na tuhou zimu je k dispozici modelová řada Expert Nordic (A+++ / A+++ chlazení / vytápění). Tato klimatizace je špičkou našeho pomyslného ledovce.

7) Chlazení serveru – pokud máte potřebu využít k chlazení serveru jednotky Haier, doporučujeme modelovou řadu Expert, které mají celoroční provoz chlazení (venkovní teplota -20 °C) a udrží vaše data v bezpečí. Tyto jednotky jsou však vhodné i pro běžný provoz v domácnosti, stejně tak jako Haier Flexis.

8) Bezprůvanový provoz – reverzibilní funkce, kterou v zimně oceníte mají nové modely klimatizací Haier. Conada Plus směřuje primárně teplý proud vzduchu na podlahu a dochází tak k příjemnému prohřátí, kdy teplý vzduch postupně stoupá vzhůru – „jako u podlahového vytápění“. Na jednotkách s čidlem umožňuje klimatizaci autonomně směřovat lamely jednotky přímo na osoby (nutné zapnutí této funkce – „SENSOR“, aby byla v provozu), teplý proud vzduchu vás pak provází při přesunech po místnosti.

9) Ovládání mobilem – dnes již většina klimatizací Haier využívá aplikaci hOn, která má průvodce připojením a je celá v českém jazyce. Výhodou je, že máte přístup ke všem funkcím daného modelu a můžete ovládat i více jednotek jako by se jednalo o centrální ovladač, za který se normálně připlácí. Zároveň umožňuje ovládání hlasem, nebo naplánovat průběh teplot jako na termostatu.

Tepelná čerpadla Rady a tipy Pro domácnosti
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše