Smart home, aneb chytrá domácnost Haier

24.09.2021, Haier klimatizace

Společnost Haier je bezesporu technologický gigant, který nabízí svým zákazníkům nadstandardní možnosti propojení klimatizací Haier s okolním světem. Jako 1. na trhu IoT klimatizací máme v nabídce nepřeberné možnosti, jak propojit libovolný Smart home, centrální řídící systém budovy BMS s klimatizacemi Haier, bez velkých finančních nároků.

MRV.jpg

Vyberte si náš nový centrální ovladač, jakoukoliv chytrou domácnost nebo BMS velkých budov a Haier klimatizace mají v nabídce jedno z možných řešení, jak vše propojit.

      

Modbus: nejrozšířenější komunikační protokol Modbus rtu mají nová zařízení série MRV5, MRVS“ i teplená čerpadla SuperAqua již součástí dodávky, jsou tedy integrována a stačí je pouze zapojit do nadřazeného systému. Ostatní zařízení (všechny rezidenční klimatizace a starší modely MRV) je možné připojit pomocí dodávaných převodníků YCJ-A002 nebo HA-MA164AD. Tímto způsobem lze jednoduše klimatizaci integrovat do systému automatizace Loxone!   


KNX: pokud patříte mezi zastánce oblíbeného řešení pomocí protokolu KNX, není nic snadnějšího, než dodat komunikační převodník HA-AC-KNX-8 / 16 / 64, který převede Modbus na protokol KNX

 

BACnet: pro tradiční systémy je řešení pomocí protokolu BACnet, máme možnost použít komunikační převodník HCM-04, který převede Modbus na protokol BACnet ip, včetně BTL certifikátu.

 

Lonworks: majitele systému s požadavkem na Lonworks potěšíme jednoduchým protokolovým převodníkem IGU07, který převede Modbus na protokol Lonworks.

 

PC: základní ovládání jednotek Haier je možné také skrze obyčejné PC se systémem Windows, které pomocí ModBus protokolu ovládá celý systém z jednoho místa díky HCM-01A s USB výstupem. Toto řešení umožňuje i rozpočítávání energií na jednotlivé vnitřní jednotky.

 

Mobilní telefon / Wi-Fi: všechny rezidenční klimatizace Haier mají již vestavěnou Wi-Fi a pomocí mobilní aplikace hOn, která slouží jako centrální ovladač všech zařízení Haier, Candy a Hoover (pračky, myčky, sušičky, lednice, vinotéky, vysavače,…) a umožňuje propojení i s Google Home a Alexou. Pro CAC klimatizace je k dispozici aplikace SmartAir2, která umožňuje také integraci do domácích asistentů.

 

Centrální ovladač Haier: nový dotykový tablet 12,5“ / centrální ovladač HC-LA1CDBT, umožňuje ovládat celý systém klimatizací Haier, umožňuje ovládání pomocí rozhraní WebServer z libovolného zařízení s připojením na internet a zároveň umožňuje připojení na nadřazený systém, pomocí protokolu Modbus rtu RS485 je možné připojit i zařízení třetích stran, jako je větrání, osvětlení, rolety, vstupní čidla, vytápění a klimatizace – ovládat a programovat chování.

 

WebServer: moderní převodníky systémů a pokročilé ovladače umožňují přístup z jiných zařízení pomocí webového rozhraní a mít tak nad zařízením plnou kontrolu. Toto umožňují následující moduly a ovladače HC-LA1CDBT (ovladač), HCM-03A (miniMAC), HCM-05A (Bacnet)

 

Ovládání hlasem: pokud máte připojený systém pomocí mobilní aplikace hOn, nebo SmartAir2 je možné ovládat klimatizace pouhým hlasem. Domácí asistenti Google Home a Alexa umožňují ovládání celé domácnosti včetně klimatizace Haier.

    

ZigBee: pokud plánujete nové prostory a chcete si usnadnit montáž pro komerční jednotky je možné použít bezdrátové propojení světově uznávaného standartu ZigBee, které ušetří práci, čas i materiál při instalaci. Bezdrátová komunikace pomocí Smart Link modulů IGU09 /10 /11 mezi vnitřní a venkovní jednotkou.   

Technologie Rady a tipy Wi-Fi a ovládání Pro domácnosti Pro kanceláře
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše