Klimatizace pro začátečníky (4/5) extra funkce a ovládání

10.08.2023, Haier klimatizace

Když se nastěhujete do nového domu, kde máte klimatizaci nebo se rozhodnete pořídit si klimatizaci do stávajícího obydlí musíte si osvojit základní ovládání nové technologie. Nejde o nic složitého, ale je to poprvé, a vy máte spoustu otázek. Proto jsme připravili soubor informací pro každého nového uživatele. Tento pěti dílný článek vám pomůže připravit se na nejběžnější dotazy a situace které nastanou.

WIFI.jpg

(4/5) extra funkce a ovládání

1) Návod – to je alfa a omega každého přístroje, k jednotkám Haier je návod dodáván v českém jazyce, ale pokud by se při instalaci ztratil je k dohledání na stránkách www.e-klimatizace.cz u konkrétního produktu. Ten si před prvním spuštěním prostudujte.

2) Ovládání mobilem – dnes již většina klimatizací Haier využívá aplikaci hOn, která má průvodce připojením a je celá v českém jazyce. K dispozici pro přístroje Apple (iOs) i Android. Příručka je ke stažení zde. Výhodou je, že máte přístup ke všem funkcím daného modelu a můžete ovládat i více jednotek jako by se jednalo o centrální ovladač, za který se normálně připlácí. Zároveň umožňuje ovládání hlasem.

3) Bezprůvanový provoz – nešvar starých typů klimatizací, kdy primárně směřovali proud vzduchu přímo na uživatele je již přežitkem. Nové modely klimatizací Haier mají funkci Coanda Plus, nebo čidlo pohybu osob a směřují tedy proud vzduchu mimo osoby. Conada Plus směřuje primárně proud vzduchu na strop a dochází tak k rychlému mísení s teplým vzduchem v místnosti a to bez pocitu průvanu. Na jednotkách s čidlem umožňuje klimatizaci autonomně směřovat lamely jednotky mimo osoby (nutné zapnutí této funkce – „SENSOR“, aby byla v provozu). V zimě lze zapnout opačnou logiku.

4) Chytré ovládání – moderní domácnosti umožňují propojení se smart přístroji, jako je klimatizace Haier. Máme několik variant řešení, ale nejčastěji je to pomocí Wi-Fi a například Google Home, nebo pomocí kabelu a protokolu Modbus se systémem Loxone (zde je potřeba navíc převodník YCJ-A002). Chytrá domácnost si může regulovat teplotu automaticky, podle počasí a vašeho denního programu.

5) Čistý vzduch – uživatelé ve městech, kde je vysoká koncentrace škodlivin ve vzduchu, nebo alergici ocení nepřeberné možnosti jednotek Haier pro čistění vzduchu. Informujte se o funkcích konkrétního modelu (UVC, UVC-Pro, dodatečné filtry). Nejvyšší modely mají UV-C Pro, což je zároveň i ionizátor vzduchu, který alergici ocení nejvíce.

6) Čistá klimatizace – to že klimatizace vzduch čistí a že máte domluvenou servisní prohlídku je fakt, ale v průběhu užívání klimatizace může být sama zdrojem nečistot. A proto jsou jednotky Haier vybaveny řadou funkcí, tak aby se zamezilo těmto vlivům. Zapínejte funkci Self-Clean podle potřeby, například jednou týdně, stejně tak lze využít SteriClean56°C, která sterilizuje prostor  a samotný výměník vnitřní i venkovní jednotky. U modelů s UV-C funkcí doporučujeme také jednou týdně alespoň na hodinu tuto funkci spustit, aby vyčistila filtr od bakterií.

7) Výrobce HaierHaier prodá nejvíce domácích spotřebičů na světě (již více než 13 let je 1. na celosvětovém trhu), všechny funkce jsou certifikovány a ověřeny nezávislou laboratoří, tak aby byl koncový uživatel spokojen. Klimatizace Haier jsou 1 na celosvětovém trhu co se týká Wi-Fi a samočistících funkcí (prodá se jich v těchto kategoriích nejvíce na světě v porovnání s ostatními výrobci). Haier vlastní spoustu značek, ale nejznámější jsou Candy, Hoover, GeneralElectric (GE). Haier je výrobce a produkty s logem Haier jsou v celém portfoliu vždy ty s prémiovou kvalitou a nejvyššími funkcemi.

Technologie Rady a tipy Wi-Fi a ovládání Pro domácnosti
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše