Klimatizace pro začátečníky (1/5) sezóna léto – chlazení

07.08.2023, Haier klimatizace

Když se nastěhujete do nového domu, kde máte klimatizaci nebo se rozhodnete pořídit si klimatizaci do stávajícího obydlí musíte si osvojit základní ovládání nové technologie. Nejde o nic složitého, ale je to poprvé, a vy máte spoustu otázek. Proto jsme připravili soubor informací pro každého nového uživatele. Tento pěti dílný článek vám pomůže připravit se na nejběžnější dotazy a situace které nastanou.

1.jpg

(1/5) sezona léto – chlazení

1) Návod – to je alfa a omega každého přístroje, k jednotkám Haier je návod dodáván v českém jazyce, ale pokud by se při instalaci ztratil je k dohledání na stránkách www.e-klimatizace.cz u konkrétního produktu. Ten si před prvním spuštěním prostudujte.

2) Servis a údržba – pokud si klimatizaci pořizujete využijte nabídky instalační firmy a domluvte si pravidelný servis. Pravidelný servis je důležitý pro správný a bezpečný chod zařízení, ale také si tím pojistíte, že jednotka bude mít požadovaný výkon i spotřebu - protože bude čistá a plně funkční. Pokud chcete, aby jednotka vydržela 10 let a více, je to nutnost. Doporučujeme prohlídku minimálně jednou před letní sezónou a jednou před zimní sezónou.

3) Nastavení požadované teploty – mějte na paměti, že není zdravé příliš podchlazovat organizmus oproti venkovní teplotě, proto se zpravidla nastavuje teplota pouze o 3 až 6 °C nižší, než je venkovní teplota. Samotná jednotka Haier je schopná si regulovat výkon, tak aby rychle dosáhla požadovanou teplotu a poté ji udržovala. Pokud je nastavená teplota dosažena, jednotka sníží výkon a otáčky ventilátoru na minimum a tím šetří energii.

4) Kdy jednotku zapnout – pokud máte jednotku například v ložnici, není potřeba aby byla celý den zapnutá, stačí ji cca 2 až 3 hodiny před ulehnutím zapnout. Doporučujeme na noc zapnout funkci SLEEP, jednotka si sama reguluje teplotu a postupně ji upravuje, tak aby byl cyklus spánku ideální. Zároveň je jednotka díky tomu i velmi tichá. To platí i v pobytových místnostech, kdy například pokud se vracíte z práce stačí zapnout jen 1 hodinu předem. Využijte mobilní aplikaci hOn.

5) Bezprůvanový provoz – nešvar starých typů klimatizací, kdy primárně směrovali proud vzduchu přímo na uživatele je již přežitkem. Nové modely klimatizací Haier mají funkci Coanda Plus, nebo čidlo pohybu osob a směřují tedy proud vzduchu mimo osoby (nebo je naopak v případě požadavku uživatele mohou i sledovat). Conada Plus směřuje primárně proud vzduchu na strop a dochází tak k rychlému mísení s teplým vzduchuem v místnosti bez efektu průvanu. Na jednotkách s čidlem umožňuje klimatizaci autonomně směřovat lamely jednotky mimo osoby (nutné zapnutí této funkce – „SENSOR“, aby byla v provozu).

6) Čistý vzduch – uživatelé ve městech, kde je vysoká koncentrace škodlivin ve vzduchu, nebo alergici ocení nepřeberné možnosti jednotek Haier pro čistění vzduchu. Informujte se o funkcích konkrétního modelu (UVC, UVC-Pro, dodatečné filtry). Nejvyšší modely mají UV-C Pro, což je zároveň i ionizátor vzduchu, který alergici ocení v jarní a letní sezoně nejvíce.

7) Chlazení serveru – pokud máte potřebu využít k chlazení serveru jednotky Haier, doporučujeme modelovou řadu Expert, které mají celoroční provoz chlazení (venkovní teplota +43 °C ) a udrží v létě vaše data i hardware v bezpečí. Tyto jednotky jsou však vhodné i pro běžný provoz v domácnosti, stejně tak jako Haier Flexis, protože patří mezi naše top produkty.

8) Výrobce Haier – Haier prodá nejvíce domácích spotřebičů na světě (již více než 13 let je 1. na celosvětovém trhu), všechny funkce jsou certifikovány a ověřeny nezávislou laboratoří, tak aby byl koncový uživatel spokojen. Klimatizace Haier jsou 1 na celosvětovém trhu co se týká Wi-Fi a samočistících funkcí (prodá se jich v těchto kategoriích nejvíce na světě v porovnání s ostatními výrobci). Haier vlastní spoustu značek, ale nejznámější jsou Candy, Hoover, GeneralElectric (GE). Haier je výrobce a produkty s logem Haier jsou v celém portfoliu vždy ty s prémiovou kvalitou a nejvyššími funkcemi.

Rady a tipy Wi-Fi a ovládání Pro domácnosti
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše