Moderní tepelná čerpadla

03.09.2021, Haier klimatizace

Haier letos opět září hlavně v oblasti novinek a tak se můžeme podrobněji seznámit i s aktualizacemi této modelové řady kompaktních čerpadel SuperAqua – vzduchu / voda.

1245.jpg

Kompaktní konstrukce:

Tyto tepelná čerpadla obsahují uzavřený okruh chladiva a díky tomu je instalace jednodušší a není potřeba dalších systémových prvků, pro připojení na teplovodní okruh. Zároveň odpadá potřeba vlastnit certifikát pro nakládání s F-plyny a připojení / zprovoznění tepelného čerpadla zvládne i profese vytápění. Hydraulický okruh je vybaven manuálním odvzdušňovacím ventilem, diferenčním spínačem tlaku (průtoku) vody a cirkulačním čerpadlem vody.

 

Ovladač YR-E27:

Dříve bylo nutné tento ovladač YR-E27 k jednotkám dokoupit externě, ale nová tepelná čerpadla mají tento ovladač součástí ceny. Ovladač umožňuje nastavit požadovanou teplotu vody pro vytápění a také teplotu vody měřenou čidlem z komunikačního kitu ATW-01 udržovanou v zásobníku teplé vody - "užitkové", pro realizace přednostního ohřevu teplé vody. 

 

Nadřazené ovládání Modbus:

U nových tepelných čerpadel, která mají již pokročilou elektroniku je možné ovládat teplené čerpadlo přímo z nadřazeného systému domu pomocí protokolu Modbus RS485, která umožnuje oboustrannou komunikaci.  Přes tento protokol je možné číst parametry tepelného čerpadla a také je zapisovat. (aktuálně pouze pro 5 kW, do konce roku 2021 by mělo být dostupné pro celou modelovou řadu)

 

Tichý režim:

Pomocí DC Inverter kompresoru a použitým izolačních materiálů, je tepelné čerpadlo schopné pracovat i ve velmi tichém režimu. Na ovladači YR-E27 je speciální provozní mód, který přepne jednotku do tichého provozu a s použitím komunikačního kitu ATW-01 je možné aktivovat nucený tichý provoz, který je vhodný například pro oblasti citlivé na hluk v nočním období.

 

Ochrana proti zamrznutí:

Čerpadla Haier jsou vybavena trubkovými výměníky, které jsou mnohem odolnější proti poškození při případném zamrznutím. Díky inteligentnímu systému řízení a hlídání venkovní teploty, je tepelné čerpadlo schopné hlídat, aby nezamrzl okruh, jednoduše a bez dalších nákladů. TČ je vybaveno programem, který pokud na teplotním čidle vody zaznamená pokles teploty pod + 5°C sepne integrované cirkulační čerpadlo tak, aby nemohlo dojít k zamrznutí vody v hydraulickém okruhu.

 

Široké spektrum využití:

Teplené čerpadlo lze kombinovat do různých aplikací a je schopné zajistit teplou vodu pro instalace s tradičními otopnými tělesy, ventilátorovými konvektory, podlahovým vytápěním a zásobníkem teplé vody. Je možné jej využívat také jako zdroj chladu pro klimatizace, nebo chlazení průmyslových aplikací. 

 

Vysoké COP a dobrá cena:

Díky moderním technologiím a vývoji jsou nová tepelná čerpadla označena vysokým COP a velice příjemnou cenou, i bez dotací a "kotlíků". 

 

Řídící kit:

V případě, že je zapotřebí ovládat i celý hydraulický systém, je k dispozici řídící kit ATW-A01, který umožnuje správu systému. Obsahuje teplotní senzor pro zásobník TV, externí beznapěťové vstupy: chlazení, vytápění, on/off, externí beznapěťové výstupy poskytující informace o provozu TČ atp.. Připojení / řízení: 3cestného ventil pro přednostní ohřev TV v zásobníku, elektrický ohřev / plynový kotel (bivalentní zdroj ) a mnoho dalšího.

 

Šetrné k životnímu prostředí:

Pro vytvoření 3 kW tepla je zapotřebí pouze 1/3 elektrické energie (1 kW) a 2/3 čerpá ze vzduchu (2 kW). V uzavřeném okruhu tepelného čerpadla je použito chladivo R32, které je až 2x ekologičtější oproti konvenčně používaným chladivům.

 

Vyberte si požadovaný výkon z nabídky kompaktních tepelných čerpadel Haier - ZDE 

Technologie
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše