Super tepelné čerpadlo pro každou příležitost

11.01.2021, Haier klimatizace

Haier po úspěchu v segmentu klimatizací, přichází v roce 2021 na český trh s novou řadou kompaktních teplených čerpadel Haier Super Aqua – vzduch / voda.

ATW.jpg

Teplené čerpadlo zajistí velmi komfortní a ekologický způsob vytápění. Pro získávání tepla využívá tepelné čerpadlo obnovitelné zdroje energie, v tomto konkrétním případě ze vzduchu. Zjednodušeně řečeno: 67 % energie získává z obnovitelných zdrojů (volně ze vzduchu) a 33 % z elektrické sítě. Pokud se tedy bavíme o konkrétním případu šetrnosti k životnímu prostředí, potom to můžeme vyčíslit jako 1kW elektrické energie ze sítě, 2kW ze vzduchu a výsledkem je 3kW pro vaši domácnost, což pro malý rodinný domek znamená možnost zdroje vytápění (otopná tělesa, podlahové vytápění, ventilátorové konvektory), příprava teplé vody (zásobník teplé vody) a možnost režimu chlazení v létě (ventilátorové konvektory).

Výhody tepelných čerpadel Haier Super Aqua:

  • levný provoz
  • levné pořizovací náklady
  • využití obnovitelných zdrojů energie – díky principu vzduch / voda
  • snadná obsluha a nenáročná údržba
  • kompaktní provedení
  • tichý chod (od 51 dB(A) – Lp), tichý provozní režim
  • nízká spotřeba elektrické energie (A+++ / COP od 5,05)
  • rozsah výstupní teploty vody od 5°C do 60°C – celoroční provoz od -25°C do 46°C

Haier představuje nejnovější technologie Full DC Inverter, tento dvoustupňový rotační kompresor má menší velikost a vyšší účinnost. Díky plynulé regulaci výkonu je tedy dosaženo vyšší úspory energie a vodou chlazený motor čerpadla zajištuje nízkou spotřebu i nízký hluk.  Nový Haier DC inverter používá 180° vektorovou technologii a rozsah regulace je tedy plynulý (0 – 360 Hz), oproti konvenčním technologiím s neefektivní krokovou regulací (60 – 180 Hz). Bezkartáčové provedení DC motoru a aerodynamicky navržená vrtule ventilátoru pracují téměř bez hluku a vibrací.

Vysoká spolehlivost vývojového centra Haier se odráží i v technologiích pro ochranu všeho zařízení, kdy pokročilá protimrazová ochrana brání zamrznutí a poškození čerpadla, pokud zjistí, že teplota vody klesne pod 3°C. Diferenční snímače tlaku na hydraulickém okruhu hlídají optimální průtok tak, aby nedošlo k jeho poškození. Tepelné čerpadlo Haier Super Aqua je připraveno využívat široký provozní rozsah, výstupní teplota vody může být nastavena v rozsahu od 5°C do 60°C a je tak zajištěno komfortní vytápění, nebo chlazení. To vše při venkovních teplotách od -25°C do 46°C. Kompaktní konstrukce umožňuje venkovní jednotku instalovat i do míst s malým prostorem. Součástí dodávky je i moderní ikonový intuitivní ovladač s týdenním časovačem a servisním menu.

Široké spektrum výkonového rozsahu od 5 do 16kW předurčuje tepelná čerpadla Haier Super Aqua použít jak u malých rezidenčních projektů, tak větších komerčních objektů. Jeho primárním úkolem je být hlavním zdrojem tepla a chladu u nízkoenergetických moderních rodinných domů, ale vhodné využití najde u rekonstrukcí a u komerčních aplikací jako jsou obchody, restaurace, kavárny, ordinace, kanceláře a průmysl.

Konkrétní modely naleznete ZDE

Stáhnout soubor Katalog kompaktní tepelná čerpadla Haier 2021.pdf PDF / 5.05 MB
Tiskové zprávy Rady a tipy
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše