Boilery mohou zachránit domácnost

20.12.2022, Haier klimatizace

Haier jako přední výrobce domácích spotřebičů uvádí na náš trh revoluční ohřívače vody („boilery“) s technologií tepelných čerpadel. Díky vzrůstající ceně elektřiny je důležité chytře investovat do jednoho z největších žroutů rodinného rozpočtu, kterým je elektrický ohřívač teplé vody. Potřeba teplé vody je každodenní a celoroční - tudíž je použití tepleného čerpadla s ohřívačem teplé vody ideální řešení pro naše domovy.

kompakt02.jpg

Haier na náš český trh přináší světově zavedenou a ověřenou technologii, která umožní přípravu teplé vody pro rodinné domy a domácnosti. Dnes už každý zná výhody teplených čerpadel a chápe úspory, které plynou z této technologie, ale málo kdo ví, že lze využít tepelné čerpadlo pouze pro ohřev teplé vody. Podíváme se nyní na dva modely ohřívačů Haier, které jsou na našem trhu k dispozici a vysvětlíme si jejich základní výhody.

Kompaktní provedení – monoblok:

Jedná se o jednoduché využití technologie tepleného čerpadla zabudovaného přímo v zásobníku teplé vody. Odpadá zde komplikovanější instalace venkovní jednotky a zařízení je rychle připraveno k provozu. Zařízení jsou registrována v programu Nová Zelená Úsporám a je možné na ně čerpat dotaci.

- Nejvyšší modelová řada HP250M3C – má již přípravu pro externí zdroj tepla (např. kotel nebo solární panely), obsahuje záložní zdroj a objem zásobníku teplé vody je 240l. Provoz je možné ovládat displejem a také umožnuje HDO (hromadné dálkové ovládání, které při vyšší ceně energie umožní zařízení automaticky odpojit). Energetická třída A+.

- Základní modelová řada HP200M3 a HP250M3 – je rozdělena podle velikosti nádrže na 200 nebo 250l, kdy oproti vyššímu modelu nemají přípravu pro externí zdroj tepla. Obsahují však záložní zdroj, HDO a spadají do nejlepší energetické třídy A+.

Dělené provedení – split:

Sofistikovanější systém zásobníku teplé vody a venkovní jednotky. Účinné řešení pro snížení hlučnosti, kdy kompresor je umístěn ve venkovním prostředí, samotný zásobník teplé vody je tedy menší pro zabudování.

- Dodáváme ve dvou provedeních HP200S1 a HP300S1 – podle velkosti nádrže 200, nebo 300l. Ovládání pomocí displeje, kdy je možné zvolit i ECO režim, nebo HDO. Energetická třída A+.

 

Co do samotné instalace a provozu zařízení doporučujeme kompaktní provedení s přípravou pro externí zdroj – model HP250M3C je u nás nejoblíbenější. Dodání běžně do 14 dnů.

Ohřívače vody s označením A+ dle legislativy spadají do nejvyšší třídy a jedná se o nejúspornější zařízení na trhu.

Stáhnout soubor 250M3C ERP lable.pdf PDF / 344.03 KB
Rady a tipy Pro domácnosti Dotace - NZÚ
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše