Tipy jak ušetřit na tepelném čerpadle

15.04.2022, Haier klimatizace

Základní otázka roku 2022, která trápí nejednoho uživatele má jednoduché řešení. Vybírejte pečlivě a nenakupujte pod tlakem! Zní to jednoduše, ale pod tíhou nabídek, které jsou na každém rohu se to zdá nemožné, je však důležité si uvědomit pár následujících faktorů.

4ede846234cdc1675dc8e903a1158d42.jpg

1) Termín pro tepelné čerpadlo – vybírejte a nakupujte s předstihem, není nic horšího než si v zimě vzpomenout, že potřebujete tepelné čerpadlo. Ceny zařízení i montérů šplhají tou dobou do závratných výšin a termíny končí v nedohlednu. Na konci léta už bude pozdě, jelikož český trh, je co se týká světového měřítka malý a tak nedostaneme dodatečné množství k pokrytí celé poptávky, tak jako vyspělé trhy. My jsme připraveni a máme teď dostatek tepelných čerpadel, ale jejich množství je omezené. Doporučujeme tepelné čerpadlo Haier řady split, nebo monoblok objednat již nyní.

2) Kvalita tepelného čerpadla – nenechte se zlákat na „levná“ a „ověřená“ řešení, málo kdo se vám pochlubí že udělal chybu, která ho stála hodně peněz. Vybírejte pečlivě, jelikož levná pořizovací cena zařízení se vám vymstí ve chvíli, kdy přijde účet za energie, nebo se zařízení porouchá. Kvalitní a velké firmy mají veškerá zařízení vyzkoušená a certifikáty garantují deklarovanou spotřebu. Například Eurovent, který garantuje parametry zařízení Haier. Běžně dáváme 3 roky záruku + 10 let na kompesor + 10 let garance dodání náhradních dílů. Navíc máme podporu i od fondu Nová Zelená Úsporám a je tedy možné si žádat o dotaci.

3) Spotřeba tepelného čerpadla – v předchozím bodě jsme tuto problematiku naznačili, ale opakování je matka moudrosti a proto znovu apelujeme na vaši peněženku i životní prostředí. Výrobky, které mají deklarovanou třídu A+++ patří mezi ty nejlepší a investice do vyšší pořizovací ceny se vrátí velice brzy s porovnáním o stupeň horší jendotkou. My můžeme s klidným svědomím doporučit dělené teplené čerpadlo HE S 8 s výkonem 8kW.

 

Pokud chcete tepelné čerpadlo – vyberte si technika ze svého regionu a můžete mu zaslat nezávaznou poptávku, nebo ho kontaktujte napřímo! Naleznete v sekci „Kde koupit“ na těchto stánkách, nebo v odkazu ZDE.  

Rady a tipy Dotace - NZÚ
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše