Haier vstupuje na pole BIM

14.05.2021, Haier klimatizace

BIM, neboli 3D navrhování budovy s využitím aktivních modelů poskytující interakci (anglicky Building Information Modeling, nebo Building Information Management) je nová metoda, jak přistupovat k tvorbě projektů budov a Haier má nyní pro vyspělé projektanty sadu podkladů, pro tento komplexní návrh budovy, včetně klimatizací.

MRV5_bim02.jpg

Haier stále nabízí běžné 2D soubory technických výkresů, ale pro ty, kteří již poznali přínosy práce s BIM soubory nabízí možnost využití jeho rychlé reakce na vývoj projektu a rozšiřuje zobrazení na 3D včetně technických parametrů. Dovoluje tak analyzovat informace v jednotlivých prvcích sestavy a přenášet informace pro návrhové a simulační analýzy (teplota a jiné), které umí propojit model i s externí databází pro umístění do reálného prostředí a jeho vazeb na okolí. Zároveň může sloužit pro modelování postupu samotné realizace díla a doplňuje informace o průběhu čerpání / hlídání nákladů pro investora. Ve světě je BIM součástí standardů při realizaci veřejných zakázek (EU doporučuje členským státům modernizaci pravidel zadávání veřejných zakázek, leden 2014).

Knihovna BIM podkladů je aktuálně dostupná pro MRV systémy, které jsou nejvíce žádané v tomto přístupu a nadále jí aktualizujeme.

Více na odkazu ZDE.