Klimatizace pro začátečníky (5/5) servis a údržba

11.08.2023, Haier klimatizace

Když se nastěhujete do nového domu, kde máte klimatizaci nebo se rozhodnete pořídit si klimatizaci do stávajícího obydlí musíte si osvojit základní ovládání nové technologie. Nejde o nic složitého, ale je to poprvé, a vy máte spoustu otázek. Proto jsme připravili soubor informací pro každého nového uživatele. Tento pěti dílný článek vám pomůže připravit se na nejběžnější dotazy a situace které nastanou.

717_6f68f9c16e190f8940b0bea18293ce7c_medium.jpg

(5/5) servis a údržba

1) Návod – to je alfa a omega každého přístroje, k jednotkám Haier je návod dodáván v českém jazyce, ale pokud by se při instalaci ztratil je k dohledání na stránkách www.e-klimatizace.cz u konkrétního produktu. Ten si před prvním spuštěním prostudujte a naleznete zde všechny základní informace ohledně uživatelské údržby.

2) Servis a údržba – pokud si klimatizaci pořizujete využijte nabídky instalační firmy a domluvte si pravidelný servis, ten je důležitý pro správný a bezpečný chod zařízení, ale také si tím pojistíte, že jednotka bude mít požadovaný výkon i spotřebu - protože bude čistá a plně funkční. Pokud chcete, aby jednotka vydržela 10 let a více, je to nutnost. Doporučujeme prohlídku jednou před sezonou v létě a jednou před zimní sezonou.

3) Čistý vzduch – uživatelé ve městech, kde je vysoká koncentrace škodlivin ve vzduchu, nebo alergici ocení nepřeberné možnosti jednotek Haier, pro čistění vzduchu. Každá klimatizace má základní filtr, který je potřeba vyčistit a pokud máte i dodatečné filtry, bude je pravděpodobně potřeba vyměnit.

4) Čistá klimatizace – to že klimatizace vzduch čistí a že máte domluvenou servisní prohlídku je fakt, ale v průběhu užívání klimatizace může být sama zdrojem nečistot, proto jsou jednotky Haier vybaveny řadou funkcí - tak aby se zamezilo těmto vlivům. Zapínejte funkci Self-Clean podle potřeby, například jednou týdně, stejně tak lze využít SteriClean56°C, která sterilizuje prostor výparníku vnitřní i venkovní jednotky. U modelů s UV-C funkcí doporučujeme také jednou týdně alespoň na hodinu tuto funkci spustit, aby vyčistila filtr od bakterií. Některé funkce je možné ovládat pouze přes aplikaci hOn.

5) Něco nefunguje – základem je, že naše jednotky mají chytrou diagnostiku. A tedy v případě poruchy hlásí na displeji chybu. Pokud se tak neděje je nejčastěji závada na přívodu elektrické energie. Pokud jednotka hlásí chybu je dobré ji sdělit firmě, která provedla instalaci. V návodu se také dočtete, jak vyřešit nejčastější potíže. U jednotek Haier je dlouhodobě evidována v ČR poruchovost 0,02 %, proto věříme, že budete spokojeni a klimatizace bude dlouho sloužit.

6) Záruka – na jednotky Haier poskytujeme materiálovou záruku 3 roky a u většiny běžných produktů i 10 let na kompresor venkovní jednotky. Pro uplatnění těchto podmínek je podstatný pravidelný servis a záznamy o něm. Náhradní díly garantujeme dodat minimálně 10 let od nákupu. Prémiové výrobky Haier jsou součástí ekologického procesu a tedy se výměnou dílu snažíme udržet jednotky v provozu i 20 let. Díky tomu však není možná výměna kus za kus, jako je tomu u firem, které nedbají na životní prostředí.

7) Výrobce Haier – Haier prodá nejvíce domácích spotřebičů na světě (již více než 13 let je 1. na celosvětovém trhu), všechny funkce jsou certifikovány a ověřeny nezávislou laboratoří, tak aby byl koncový uživatel spokojen. Klimatizace Haier jsou 1 na celosvětovém trhu co se týká Wi-Fi a samočistících funkcí (prodá se jich v těchto kategoriích nejvíce na světě v porovnání s ostatními výrobci). Haier vlastní spoustu značek, ale nejznámější jsou Candy, Hoover, GeneralElectric (GE). Haier je výrobce a produkty s logem Haier jsou v celém portfoliu vždy ty s prémiovou kvalitou a nejvyššími funkcemi.

Rady a tipy Pro domácnosti
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše