Český trh plný Haier klimatizací

10.12.2021, Haier klimatizace

Každá firma si potřebuje nastavovat zrcadlo a proto jsme nechali zpracovat průzkum mezi realizačními firmami, které se zabývají montáží klimatizací. Výsledek nás velice potěšil.

jixieshou.jpg

Tento průzkum potvrdil, že odborné firmy vnímají značku Haier jako jednu z nejlepších na trhu. 85,5 % z dotázaných firem hodnotilo vnímání značky na prvních místech žebříčku. Většině totiž vyhovuje kvalita provedení, termín dodání a technické parametry.

Velice milé a překvapivé zjištění bylo, že Haier je ve své oblasti nejčastěji instalovanou klimatizací, kdy ji  přibližně 79 % respondentů montuje nejčastěji ve srovnání s dalšími značkami.

Co se týká technické podpory, kterou od nás technici mají, tak na výbornou hodnotilo 77 % respondentů, 18 % na chvalitebnou a pouze 4 % jako dobré. Žádný z dotazovaných respondentů odborných firem a jejich pracovníků nehodnotil jako dostatečný nebo nedostatečný.

Pokud se oborníků zeptáte na kvalitu a provedení klimatizací Haier nejčastější odpověď (92 %) je že patříme mezi lepší, či dokonce nejlepší na trhu. Pouze 8,5 % se domnívá, že patříme mezi průměrné značky.

Chtěli jsme znát, jak tito profesionálové z oboru vnímají technickou stránku věci a tak jsme pro vás zjistili jaké ovládání klimatizace je podle nich to nejlepší. Valná většina doporučuje ovládání pomocí dálkového ovladače (IR), poměrně velká odezva je i na ovládání pomocí mobilního telefonu (Wi-Fi) a na posledním místě s pár hlasy se umístilo nástěnné kabelové ovládání.

Když zákazníci vyberou klimatizaci Haier mají nejčastěji tuto volbu z důvodu dobré ceny, kvality, technologií a v neposlední řadě design. Obráceně jsme zjišťovali důvody, proč nejčastěji dochází k výběru jiných značek na trhu. Nejčastějí odpovědí bylo z důvodu ceny, kdy koncoví klienti vyžadují co nejnižší cenu za zařízení bez přídavných funkcí a komplexní servisní podpory.  Typickým příkladem mohou být tzv. "OEM" výrobci, kteří se vždy na trhu rychle objeví ale také mohou rychle z trhu odejít. A s tím i podpora, servis a náhradní díly.  Část klientů se při výběru odvrací od značky Haier z důvodu neinformovanosti a neznalosti, jelikož si myslí, že Haier není známá a kvalitní značka. Haier je již 12tým rokem světová jednička v oblasti domácích spotřebičů. Ti co již vyzkoušeli produkty Haier a znají fakta ohledně prémiových klimatizací převládají, jsou spokojení a doporučují dále. Za to jsme rádi.

Pokud se profesionálů, kteří se na trhu klimatizací pohybují již řádku let zeptáte, jak dlouho znají klimatizace Haier, tak ti "lepší" odpoví 20 let. Nejčastěji nás odborníci na českém trhu vnímají v rozmezí do 15 let. 

Když se takového odborníka zeptáte jako on má doma značku klimatizace, tak cca z 80 % případů právě klimatizaci Haier. Jen pár lidí, má doma na zkoušku i jiné značky. To je známka toho, že specialisté sami preferují kvalitu a instalují si sami domů zařízení od ověřeného a tradičního výrobce.

 

 

(Průzkum probíhal v obodbí 10-11/2021 mezi odbornými firmami v oblasti chlazení.)

Tiskové zprávy Rady a tipy Pro domácnosti
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše