Samočistící funkce

18.03.2019

Představujeme jedinečnou samočistící funkci výměníků vnitřních jednotek, díky které bude kvalita Vašeho prostředí neustále ve skvělé kondici!

1. Koncept

Během provozu klimatizační jednotky se akumuluje prach na výměníku jednotky. Znečištěný výměník je vhodné prostředí pro růst bakterií a ovlivňuje kvalitu vystupujícího vzduchu z jednotky s dopadem na lidské zdraví. Technologie Self Clean využívá námrazy na výměníku s pomocí vlhkosti ve vzduchu a odstraňuje prach a nečistoty při odtávání. Funkce dostupná pouze u vybraných modelů a vždy jen v kombinaci single split tedy 1+1.

2. Technologie studené expanze

S využitím nejvhodnější povrchové teploty výměníku a množstvím vzduchu proudícího přes něj, dojde k o 30 % vyššímu zamrznutí vzdušné vlhkosti na jeho povrchu v porovnání s běžnými modely. Námraza vytváří silnou studenou expanzi, která snadno odstraňuje nečistoty.

3. Hydrofilní povrch výměníku

Speciální povrch výměníku zvyšuje rychlost proudění vody o 20 % a to znamená snadnější odstranění nečistot.

4. Nano iontová-stříbrná povrchová vrstva

Povrch obsahuje ionty stříbra, které efektivně zabíjejí 99,9 % bakterií a omezují jejich růst.

Výhody

1. Inovativní technologie efektivně zabíjí bakterie a udržuje výměník jednotky čistý. Je tak zajištěn čistý a zdraví vzduch vystupující z klimatizační jednotky.

2. Nečistoty na výměníku jednotky snižují její výkon o 15-30 %. Díky této technologii je zajištěn neustále plný výkon jednotky.

3. Je velmi složité / nákladné zajistit obdobné vyčištění výměníků. Díky této funkci je možné snížit i provozní náklady jednotky.