Smart senzory – pohybový a osvitu

18.03.2019

Některé modely jednotek jsou vybaveny chytrými senzory, které umožňují jednotkám reagovat na aktuální dění v místnosti a spořit provozní náklady!

ECO-pilot senzory – jednotky Dawn

1. Inovativní řešení

Ecopilot zajišťuje snížení plýtvání energií. Inteligentní senzory detekují potenciální plýtvání energií v závislosti na aktivitě osob a intenzitě slunečního osvitu. Funkce automaticky upraví nastavenou teplotu / výkon jednotky tak, aby byla vždy udržena odpovídající kvalita vnitřního prostředí v závislosti na aktuálním dění a denní době.

2. Chytré senzory

Senzor pohybu osob rozděluje místnost do 6-ti sekcí. Inteligentní řízení jednotky, nastavení teploty a průtoku vzduchu je realizováno na základě detekování počtu osob, jejich pozice a pohybu. Uživatel si může vybrat, zda požaduje, aby upravený proud vzduchu vystupující z jednotky byl směřován na jeho osobu anebo byl vždy směřován mimo místo jeho pobytu v místnoti a to i v případě změny místa. Sensor osvitu (světelný) sleduje intenzitu osvětlení a na jejím základě může automaticky přejít do funkce sleep. Ve funkci sleep dochází k úspoře energie a snížení hlučnosti, to vše na základě počtu osob v místnosti.

3. Vyšší energetická účinnost

 

ECO-senzory – jednotky Flexis

1. Koncept

Díky eco senzoru je dosahováno vysoké energetické účinnosti a zvýšení uživatelského komfortu.

2. Technologie

Za pomoci 2 integrovaných modulů eco senzor rozděluje místnost do dvou detekčních prostorů a zvyšuje tak Vaše pohodlí.

Maximální detakční úhel je 120° a vzdálenost 8 metrů. Eko senzor tak umožňuje jednotce pohodlně zajišťovat klima v místnosti dle v reálném čase sledovaným podmínkám.


3. Kdekoli jste

Směrování / vyhýbání proudu vzduchu

Senzory zjišťují Vaší polohu a činnost a dle Vaší předvolby “Směrování / vyhýbání” zajišťují aby proud upraveného vzduchu směřoval na Vaší osobu nebo se naopak vyhýbal.


4. Kdykoli odejdete

Snímání osob & / Úspora energie


Eko senzor okamžitě pozná přítomnost nebo nepřítomnost osoby pro zajištění maxiální úspory energie. Pokud v místnosti není žádná osoba déle jak 20 minut, jednotka se přepne do úsporného režimu.